VÍTEJTE  V  PREZENTACI  GALERIE  BLONDEL

Domů Info Průvodce galerií Prezentace


GALERIE BLONDEL PRO VÁS PRAVIDELNĚ PŘIPRAVUJE ŠIROKOU ŠKÁLU UMĚLECKÝCH DĚL OD SPECIÁLNĚ VYBRANÝCH UMĚLCŮ Z CELÉ ČESKÉ REPUBLIKY


 

 Kliknutím na šipku otevřete prezentaci, kliknutím na levou šipku v navigační liště se vrátíte zpět na webové stránky.

 

Květoslava Koubová Wranová, narozena 1961 v Ostravě

Obrazy výtvarnice Květoslavy Koubové Wranové

                                                               

Výtvarnou tvorbou se aktivně zabývá od 80. let. Od roku 1994 je členkou Unie výtvarných umělců České republiky. Ráda pracuje s barvami, experimentuje a kombinuje různé techniky. Jejími favority jsou např. J. Trnka, M. Chagall a J. Miró. Tyto umělce obdivuje především pro jejich pestrost a barevnost.

Velkým obohacením pro její život a tím i tvorbu byl po dlouhé roky její první manžel, historik umění Rudolf Kouba. Její dílo všestranně podporoval a těšil se z každého jejího úspěchu.

Jejími dobrými učiteli byli akademický malíř J. Kapec, u kterého absolvovala ateliér malby v roce 1981, a akademický malíř J. Kolář, u něhož následně studovala soukromě.

Několik let navštěvovala přednášky doc. Petra Holého o umění. Vedle malování a vystavování uskutečnila také několik realizací – tři reliéfy do zasedací síně Jódových lázní v Klímkovicích, vitrážová okna a barevnou vitráž v salónku ředitele Národního divadla Antonína Dvořáka v Ostravě, reliéf do kanceláře ředitele firmy VAKUS ve Vítkově.

Má za sebou řadu autorských i členských výstav u nás
i v zahraničí. Zdrojem inspirace je pro ni vlastní život, který citlivě vnímá a zachycuje ve své imaginativní tvorbě.

Pravidelně maluje filmové klapky pro Minisalon na Filmovém festivalu Zlín. Můžete si je prohlédnout zde: ENTER

 


Domů ] Info ] Průvodce galerií ] [ Prezentace ]


  Copyright © Zprávu nebo dotaz k tomuto webovému hostingu internetové prezentace zašlete na adresu: agentura.vl@seznam.cz